Psychoterapeuta i psycholog – Sebastian Pietrzak

Psychoterapeuta i psycholog – Sebastian Pietrzak

Sebastian Pietrzak

Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie szkolenia, a także doktorantem Szkoły Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w dziedzinie psychologii. Obecnie prowadzę psychoterapię osób dorosłych. Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując w Poradniach Zdrowia Psychicznego, odbywając staże kliniczne na kilku oddziałach szpitalnych (w tym psychiatrycznych) oraz udzielając wsparcia psychologicznego podopiecznym fundacji. Pracuję z osobami doświadczającymi różnego rodzaju lęków, cierpiącymi z powodu depresji, przejawiającymi niską samoocenę czy zmagającymi się z różnorodnymi doświadczeniami traumatycznymi. Prowadzę psychoterapię osób uzależnionych oraz DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików). Pomagam także osobom mierzącym się z problemami nadmiernej złości, w trakcie kryzysów życiowych czy mających trudności w różnych obszarach życia, np. w pracy czy w relacjach. W pracy naukowej interesują mnie przede wszystkim tematy związane z psychologią relacji interpersonalnych, zwłaszcza z życiem w pojedynkę – jego konsekwencjami i możliwościami doświadczania wysokiej satysfakcji z życia. W pracy w gabinecie staram się wykorzystywać zdobywaną wiedzę w praktyce i korzystać z najnowszych osiągnięć w dziedzinach psychologii w celu pomocy konkretnemu człowiekowi.

Prywatnie lubię bliższe i dalsze podróże oraz śledzenie sytuacji na arenie międzynarodowej.

W mojej pracy staram się wpierw zapewnić atmosferę bezpieczeństwa oraz rozwinąć relację opartą na współpracy. Jest to dla mnie zaszczyt, iż pracując jako terapeuta, zostaję dopuszczany do tajemnic ludzkiego życia – jego radości i smutków. Cały czas rozwijam swoje kompetencje, uczestnicząc w rozmaitych szkoleniach i konferencjach naukowych związanych z psychologią i psychoterapią. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Badań nad Relacjami (International Association for Relationship Research). W swojej pracy kieruję się kodeksem etycznym psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Kodeksem etycznym psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Doświadczenie zdobywałem m.in. w takich miejscach jak:

  • Poradnia Zdrowia Psychicznego Multimed (Gniezno)
  • Fundacja „Zaginieni” (Warszawa)
  • Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” (Gniezno)
  • Poznański Ośrodek Zdrowia Psychicznego – Oddział Dzienny Psychiatryczny
  • Poradnia psychologiczno-duchowa Vinea (Poznań)
  • Oddział Toksykologiczny Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei (Poznań)
  • Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień „Śródka-Rataje” (Poznań)

Wykształcenie:

  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek psychologia ze specjalnościami: Psychoterapia zaburzeń psychicznych oraz Psychologia kryminologiczna i kryminalistyczna
  • Szkoła psychoterapii poznawczo-behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Poznaniu pod kierownictwem dr hab. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej (w trakcie)
  • Szkoła Doktorska Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (w trakcie)

Kontakt

Zadaj pytanie / Skontaktuj się w celu umówienia wizyty


    Forma konsultacji:

    Forma terapii:

    Dostępność wizyty - Proszę wpisać w poniższym polu swoją dostępność (poniedziałek-piątek od 8 - 20)

    Zapraszamy również do kontaktu przez SMS, mail lub Skype

    Zamek Cesarski 
    ul. Św. Marcin 80/82
    61-809 Poznań

    Gabinet 313, III piętro. W budynku jest dostępna winda