Psycholog i psychoterapeuta – Natalia Deruchowska

Psycholog Poznań

Natalia Deruchowska

Jestem psychologiem z ponad 20 letnim doświadczeniem zawodowym. Jako psycholog ze specjalizacją w psychologii zdrowia i psychologii klinicznej, w pracy zawodowej koncentruję się na dwóch obszarach : pierwszym jest szeroko pojęta samorealizacja oparta na wzmacnianiu mocnych stron pacjenta, towarzyszenie w rozwoju kluczowych kompetencji społecznych, wzmacnianiu poczucia samoskuteczności i samooceny oraz wsparcie w uzyskaniu poczucia harmonii i równowagi w życiu. Drugim obszarem jest pomoc w radzeniu sobie z dolegliwościami i problemami , które pojawiają się w życiu pacjentów i nie pozwalają im w pełni korzystać z życia, realizować potrzeb i celów w życiu zawodowym i osobistym. W pracy terapeuty korzystam z doświadczeń klinicznych zarówno z pracy na rzecz osób cierpiących na zaburzenia psychiczne, niepełnosprawnych intelektualnie, z doświadczeniem traumy, wykluczonych społecznie, jak i z pracy z osobami wysoko funkcjonującymi zarówno zawodowo jak i społecznie, odnoszącymi sukcesy zawodowe i osobiste. Perspektywa ta pomogło mi to poszerzać zakres wiedzy i doświadczenia terapeutycznego o nowe obszary stosowanych technik i metod pomagania.

W pracy psychoterapeuty od 2012 pracuję w oparciu o standardy terapii poznawczo-behawioralnej, prace swoją poddaję stałej superwizji i stale rozwijam swoje kompetencje w tym zakresie. Doświadczenie zawodowe w pracy z grupami i przeszkolenie w ciągu 20 lat ponad 10 000 osób pozwoliło mi poszerzyć zakres zarówno umiejętności związanych z procesami grupowymi, komunikacji interpersonalnej, radzenia sobie z konfliktami, integracji w grupie, przeciwdziałaniu wykluczeniu i dyskryminacji oraz ustawicznie zwiększać zakres posiadanych umiejętności.

Doświadczenie zdobyłam w:

 • Prowadząc w gabinecie prywatnym terapię grupową i indywidualną
 • Współpracując z Domami Pomocy Społecznej przeznaczonymi dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz chorobami psychicznymi
 • Pracując jako psycholog szkolny
 • Działając jako Vice-prezes Zarządu Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Psychicznie Chorych I Niepełnosprawnych Intelektualnie „PRO-SUBSIDIUM” oraz będąc członkiem Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Chorych „KASZTANOWA”.

Wykształcenie:

 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek Psychologia ze specjalnością kliniczną i zdrowia
 • Szkoła Psychoterapii w Centrum Terapii Poznawczo- Behawioralnej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bankowa, studia podyplomowe Zarządzanie Kadrami, Poznań

Kontakt

Zadaj pytanie / Skontaktuj się w celu umówienia wizyty

  Zapraszamy również do kontaktu przez SMS, mail lub Skype

  Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
  ul. Św. Marcin 80/82
  61-809 Poznań

  Gabinet 313, III piętro. W budynku jest dostępna winda