Psycholog i psychoterapeuta – Natalia Deruchowska

Psycholog i psychoterapeuta – Natalia Deruchowska

Natalia Deruchowska

Jestem psychologiem ze specjalizacją w psychologii klinicznej z ponad 20 letnim doświadczeniem zawodowym oraz psychoterapeutą poznawczo- behawioralnym. W swojej pracy zawodowej koncentruję się na dwóch obszarach: pierwszym jest szeroko pojęta samorealizacja oparta na wzmacnianiu mocnych stron pacjenta, towarzyszenie w rozwoju kluczowych kompetencji społecznych, wzmacnianiu poczucia samoskuteczności i samooceny oraz wsparcie w uzyskaniu poczucia harmonii i równowagi w życiu. Drugim obszarem jest pomoc w radzeniu sobie z dolegliwościami i problemami, które pojawiają się w życiu pacjentów i nie pozwalają im w pełni korzystać z życia, realizować potrzeb i celów w życiu zawodowym i osobistym.

W pracy terapeuty korzystam z doświadczeń klinicznych zarówno z pracy na rzecz osób cierpiących na zaburzenia psychiczne takie jak depresje, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości czy problemy związane z doświadczeniem traumy, jak i z pracy z osobami chcącymi poprawić satysfakcję ze swojego życia, bardziej się rozwijać i spełniać. Dodatkowo prowadzę terapię par, która koncentruje się na budowaniu wspólnego porozumienia, relacji oraz rozwiązuje problemy z komunikacją.

W pracy terapeutycznej ważne jest dla mnie zbudowanie zaufania i zaangażowania w proces terapeutyczny ze strony pacjenta oraz budowanie relacji terapeutycznej opartej na empatii i zrozumieniu potrzeb. Ważną kwestią jest też dla mnie proces dookreślania celów terapii jako narzędzia dla budowania motywacji i wiary w zmianę i możliwość poprawy samopoczucia.

Jako psychoterapeuta pracuję od 2012 roku w oparciu o standardy terapii poznawczo-behawioralnej. Swoją pracę swoją poddaję stałej superwizji i ciągle rozwijam swoje kompetencje w tym zakresie.

Doświadczenie zdobyłam w:

 • Prowadząc w gabinecie prywatnym terapię grupową i indywidualną
 • Współpracując z Domami Pomocy Społecznej przeznaczonymi dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz chorobami psychicznymi
 • Pracując jako psycholog szkolny
 • Działając jako Vice-prezes Zarządu Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Psychicznie Chorych I Niepełnosprawnych Intelektualnie „PRO-SUBSIDIUM” oraz będąc członkiem Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Chorych „KASZTANOWA”.
 • Prowadząc terapeutyczne grupy wsparcia dla osób z grup DDA w ramach programów prowadzonych przez Poradnie Leczenia Uzależnień
 • Prowadząc terapeutyczne grupy wsparcia dla uczestników projektu Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego realizowanych ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014-2020) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego

Wykształcenie:

 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek Psychologia ze specjalnością kliniczną i zdrowia
 • Szkoła Psychoterapii w Centrum Terapii Poznawczo- Behawioralnej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bankowa, studia podyplomowe Zarządzanie Kadrami, Poznań

  Kontakt

  Zadaj pytanie / Skontaktuj się w celu umówienia wizyty


   Forma konsultacji:

   Forma terapii:

   Dostępność wizyty - Proszę wpisać w poniższym polu swoją dostępność (poniedziałek-piątek od 8 - 20)

   Zapraszamy również do kontaktu przez SMS, mail lub Skype

   Zamek Cesarski 
   ul. Św. Marcin 80/82
   61-809 Poznań

   Gabinet 313, III piętro. W budynku jest dostępna winda