Psycholog i psychoterapeuta

Martyna Tomczak-Wypijewska

Martyna-Tomczak-Wypijewska

Martyna Tomczak-Wypijewska

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą poznawczo- behawioralnym. Dodatkowo ukończyłam również studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego oraz z oligofrenopedagogiki. Obecnie prowadzę psychoterapię online osób dorosłych oraz młodzieży.

Doświadczenie zawodowe zbierałam pracując na obozach socjoterapeutycznych, w szkołach co znacząco poszerzyło moje spojrzenie na wyzwania i trudności z którymi borykają się nastolatkowie. Pracowałam również w poradni zdrowia psychicznego prowadząc psychoterapię dorosłych i młodzieży, dzięki czemu doskonaliłam swój warsztat pracy z różnymi dolegliwościami i problemami.

Już podczas studiów moje zainteresowania naukowe kierowały się w stronę zaburzeń odżywiania- organizowałam konferencje naukowe, byłam przewodniczącą koła naukowego zaburzeń odżywiania. Później wiedzę teoretyczną doskonaliłam w praktyce prowadząc terapie zaburzeń odżywiania młodzieży i osób dorosłych.

W swojej pracy podchodzę do ludzi indywidualnie – skupiam się na danej osobie i jej trudnościach, dobierając metody i techniki pracy do wspólnie ustalonych celów. Podstawą mojego myślenia jest podejście poznawczo- behawioralne, ale korzystam również z technik ACT i DBT.

Pracuję z osobami zmagającymi się z: depresją, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami odżywiania, a także z osobami zmagającymi się z różnymi traumatycznymi doświadczeniami, bezsennością oraz koszmarami. Pomagam również osobom z niską samooceną, problemami w radzeniu sobie ze złością, osobom w kryzysie emocjonalnym czy trudnościach interpersonalnych.

Prywatnie uwielbiam podróżować, czytać i grać w gry planszowe.

W mojej pracy terapeutycznej bardzo ważne jest dla mnie tworzenie bezpiecznej, empatycznej atmosfery. Terapie przeze mnie prowadzone bazują na współpracy i realizacji wspólnie ustanowionych celów terapeutycznych. Staram się łączyć życzliwą, swobodną atmosferę z wiedzą naukową oraz standardami etycznymi. Zależy mi aby podczas terapii tworzyć relacje bazującą na zrozumieniu i akceptacji.

Bardzo ważny jest dla mnie nieustanny rozwój, dlatego uczestniczę w rozmaitych szkoleniach (poza tym po prostu lubię zdobywać nową wiedzę i wykorzystywać ją w gabinecie terapeutycznym).

Swoją pracę poddaję superwizji, jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej

    Doświadczenie

 • Poradnia Zdrowia Psychicznego IPSIS w Swarzędzu
 • Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania
 • Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Zalasewie i Swarzędzu

   

   Wykształcenie

 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek Psychologia ze specjalnością kliniczną oraz psychologią edukacji

 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza- Przygotowanie Pedagogiczne dla Psychologów

 • Wyższa Szkoła Bankowa, studia podyplomowe oligofrenopedagogika, Poznań

 • Szkoła Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, Poznań

Kontakt

Zadaj pytanie / Skontaktuj się w celu umówienia wizyty


  Forma konsultacji:

  Forma terapii:

  Dostępność wizyty - Proszę wpisać w poniższym polu swoją dostępność (poniedziałek-piątek od 8 - 20)

  Zapraszamy również do kontaktu przez SMS, mail lub Skype

  Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
  ul. Św. Marcin 80/82
  61-809 Poznań

  Gabinet 313, III piętro. W budynku jest dostępna winda