Psycholog i psychoterapeuta – Paulina Stodolna

psycholog i psychoterapeuta Paulina Stodolna

Paulina Stodolna

Jestem psychologiem ze specjalnością kliniczną oraz psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie uzyskiwania certyfikacji. Obecnie prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych. Swoje doświadczenie zdobyłam pracując w Centrach Zdrowia Psychicznego oraz przy projektach badawczych realizowanych na Uniwersytecie SWPS.

W obszarze moich zainteresowań naukowych znajdują się badania nad skutecznością technik psychoterapeutycznych i zautomatyzowanych narzędzi wsparcia psychoterapii i pomocy psychologicznej. Ponadto należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) a swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Nurt poznawczo-behawioralny jest mi szczególnie bliski z uwagi na jego silne ugruntowanie w nauce. W praktyce oznacza to, że skuteczność technik wykorzystywanych w terapii poznawczo-behawioralnej jest potwierdzona naukowo, co przekłada się na realne zmiany w relatywnie krótkim czasie. Szczególnie ważne jest dla mnie także to, aby dzięki pracy terapeutycznej pacjent nabył umiejętności umożliwiających mu samodzielne poradzenie sobie z trudnościami.

Miałam okazję pracować z osobami zmagającymi się z zaburzeniami lękowymi, nastroju, odżywiania, ale także z osobami będącymi w kryzysie i chcącymi poprawić satysfakcję ze swojego życia. Jako psycholożka i psychoterapeutka wspieram osoby homoseksualne, transpłciowe i nieheteronormatywne – bez względu na to kim jesteś i kogo kochasz, możesz liczyć na wsparcie.

W pracy z drugim człowiekiem kładę szczególny nacisk na stworzenie bezpiecznej relacji, opartej na szacunku, otwartości, współpracy, życzliwości i zrozumieniu. Szczególnie bliskie jest mi widzenie relacji psychoterapeutycznej jako współpracy dwóch ekspertów – pacjent jest ekspertem od swojego życia, a ja jako terapeuta wskazuję techniki, które mogą zbliżyć do zmiany czy realizacji celu terapeutycznego. Wierzę, że dzięki tak zbudowanej relacji można osiągnąć najlepsze rezultaty terapeutyczne.

W psychoterapii istotne jest dla mnie nie tylko stosowanie skutecznych metod opartych na dowodach naukowych, ale także indywidualne podejście do każdego pacjenta wraz z uwzględnieniem szerokiego kontekstu jego funkcjonowania. W trosce o dobro pacjenta staram się nieustannie rozwijać biorąc udział w szkoleniach i konferencjach a w swojej pracy postępuje zgodnie z kodeksem etycznym psychologa i poddaje swoją pracę regularnej superwizji.

Pracę kliniczną wykonywałam między innymi w:

 • Centrum Zdrowia Psychicznego HCP w Szpitalu im. Św. Jana Pawła II w Poznaniu (Oddział Dzienny Psychiatryczny dla Dorosłych i Oddział Chorób Afektywnych Kobiecy)
 • Fundacji Zobacz… Jestem w Warszawie
 • Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu

Wykształcenie:

 • Uniwersytet SWPS w Poznaniu, kierunek psychologia ze specjalnością kliniczną
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, Kurs Kwalifikacyjny Pedagogiczny, Wrocław
 • Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, Poznań

Kontakt

Zadaj pytanie / Skontaktuj się w celu umówienia wizyty


  Forma konsultacji:

  Forma terapii:

  Dostępność wizyty - Proszę wpisać w poniższym polu swoją dostępność (poniedziałek-piątek od 8 - 20)

  Zapraszamy również do kontaktu przez SMS, mail lub Skype

  Zamek Cesarski 
  ul. Św. Marcin 80/82
  61-809 Poznań

  Gabinet 313, III piętro. W budynku jest dostępna winda